کهکشان بازی

وبلاگ تخصصی بازی های رایانه ای

خبرهای غیررسمی حاکی از این هستند که سونی یک پیشنهاد وسوسه کننده به کپکام ارایه کرده تا این شرکت بازی بعدی از مجموعه ی رزیدنت اویل را به صورت انحصاری برای سونی بسازد.

سایت everythinghq.com طی گزارشی گفته سونی رقم بسیار بالایی برای انحصاری کردن رزیدنت اویل بعدی به کپکام داده و این شرکت را وادار کرده تا در مورد این پیشنهاد فکر و بررسی کند. چند سال پیش قبل از این که رزیدنت اویل 5 در E3 به نمایش دربیاید هم چنین خبری اعلام شد. با این تفاوت که آن موقع مایکروسافت پیشنهاد چربی برای انحصاری کردن موقتی رزیدنت اویل 5 به کپکام داده بود. البته آن زمان پیشنهاد مایکروسافت به جایی نرسید اما به نظر می رسد سونی با دست پری به طرف کمپکام رفته باشد.

به گفته ی این سایت، پیشنهاد سونی برای انحصاری کردن کامل رزیدنت اویل 6 نیست، بلکه سونی می خواهد این بازی به مدت شش ماه تا یک سال در انحصار سونی باشد و پس از آن کپکام می تواند آن را روی پلتفرم های دیگر هم منتشر کند.

به نظر می رسد پس از مدتی که مایکروسافت در مسابقه ی انحصاری های موقتی پیروز شده است (مانند محتوای قابل دانلود ندای وظیفه: عملیات سری) حالا سونی می خواهد تلافی کند. اگر این اتفاق بیفتد در E3 امسال شاهد یک اتفاق بسیار داغ خواهیم بود. شاید سونی بتواند از زیر سایه ی خبر خارج شدن انحصار فاینال فانتزی 13 که همه را متعجب کرد بیرون بیاید.

تابه این لحظه هیچ گونه تاییدی از طرف کپکام یا سونی در رابطه با این خبر اعلام نشده است.

نوشته شده در دوشنبه دوم اسفند ۱۳۸۹ ساعت 19:38 توسط Darklord|


مطالب پيشين
» ركورد شكني ديگري براي Angry Birds
» PS4 و Xbox 720 در E3 امسال؟
» Goodbye
» ماه رمضان مبارک
» For My Best Friend Ever
» درباره نمایشگاه Gamescom
» The Darkness بر روی پرده ی نقره ای
» PS3 جدید برای HD بازی کردن کابل HDMI نمی خواهد
» لیست ماشین های Driver: San Francisco
» Apple اعلام کرد: بیش از 15 میلیارد App به بیش از 200 میلیون کاربر فروخته شده است
قالب وبلاگ : پارس اسكين